Sylblog

Terhesség, gyerekvárás és a mindennapok A férjem szerint olyan vagyok mint a jó szilva pálinka, ütős és finom első gyerekes kalandok

Friss topikok

  • sylblog: @annie33: Gratulálok, szép nagy fiad van! Akkor a kisfiad nem sokkal fiatalabb az én kisebbik gye... (2012.05.31. 15:05) Hózentróger kerestetik
  • annie33: Szia,megint én, elolvastam néhány blogbejegyzésedet.Én is szakdolgozatot írok, csak én könyvtárosn... (2012.04.30. 00:57) Új év
  • tildy[UK]: Na , orulok, hogy 5os lett a vizsgad:) Hova tudsz majd visszamenni dolgozni? Vagy milyen munkakat... (2012.02.18. 21:19) Szigorlaton túl és innen
  • essz: bubu is csak saját ütemben, de akkor villám gyorsan állt át. kb 1 hét kellett az egészhez, most má... (2011.08.08. 14:58) Mazsi szobatisztul (lassan)
  • Lusthie: huhh bátor vagy! nem túl jó, de legalább már tudod, mi a baj :( (2011.07.26. 16:58) Diagnózisom:reflux (GERD)

Szülés körülményei a kórházban

2008.09.11. 12:26 sylblog

Végre itthon tölthettünk nyugodtan egy éjszakát már, mégis csak másabb mint a kórházban. Saját fürdőszobát és mosdót felüdülés használni. A kórházban kellemes meglepetés volt, hogy a rooming szobák nagyon szépen felszereltek, igaz nem luxus körülmények vannak, de alapfunkciót teljesen betöltötte, amit elvártam. Két évvel ezelőtt a nőgyógyászaton feküdtem haematóma miatt egy hónapot, akkor alig ürítették a kukákat, a mosdót a szobatársakkal mi takarítottuk, mert nem bírtuk elviselni az állapotát. Ezzel ellentétben elmondhatom, hogy a 4 ágyas babás szobákban két nagy pelenkázó asztal állt rendelkezésünkre, ami azt jelentette, hogy mindenkinek volt helye a saját babáját rendbe rakni és kirakni a cuccát. A szobában két nagy kuka (pelenkás /veszélyes hulladékos, illetve kommunális hulladéknak), aztán a mosdóban szintén két nagy kuka. Ezeket naponta 2-3-szor ürítették, és kétszer volt takarítás. Falra szobában és a mosdóban is fel van szerelve általános egyfázisú fertőtlenítő szer!

Kellemetlen meglepetés akkor ért, amikor a gyerkőccel bennfogtak a kontroll vizsgálat után a gyerekosztályon. Az egész osztályon egyetlen egy zuhanyzós-kádas lehetőség van!!! Gyerek WC-ből összesen kettő. A hiegénia pont emiatt problémásabb, pláne ha picivel kell befeküdnie az embernek. Mondhatom azért, hogy szerencsém volt. A kékfényes inkubátorban helyezték a babucinkat és egyágyas szobában voltam. Sajnos viszont nem csecsőmőkkel, de kisgyerekekkel volt olyan szoba, hogy csak úgy tudták elhelyezni az anyukákat a beteg gyerekek mellett, hogy a földön alszanak matracon!

Így nem véletlen, hogy vágytam már haza nagyon. A bennt töltött napok alatt előírták, hogy mennyit kell szopizni gyerkőcnek, hány óránként és ezt mennyi teával kell megtoldani! Nekem a legnagyobb problémát az okozta, hogy a kékfény és a sárgaság miatt borzasztó aluszékonnyá vált a gyerkőc és hiába indult be a tejem, a szopi előtt és után mért adatok alapján nem hoztuk az elvárást. Szószerint megalszik a tej a szájában a gyereknek.

Ezzel a kisfiam nem lesz az év sztahanovistája szopizás területén! Ma kijött a védőnő és egy kis lelket öntött belém, megnézte, hogy szopizunk és milyen a gyerkőc széklete. Nagy meglepetésemre elősször lett sárgás színű, ami azt jelenti, hogy anyatej igenis már nagy hatással van a babuci emésztésére:).

Szólj hozzá!

Címkék: szülés kórház szoptatás szoba körülmények anyatej szopi széklet rooming gyerekosztály

A bejegyzés trackback címe:

https://sylvorium.blog.hu/api/trackback/id/tr17658514

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása